Raktažodžių tyrimas​

„Klausyk savo širdies ir tau pavyks!” Esate girdėję tokį patarimą? Tačiau ar žinote, kad tai pasiteisina ne visose situacijose? Įsivaizduokite, kad  jums kilo idėja sukurti išskirtinę vyriškų rūbų parduotuvę internete. Klausydami savo širdies ir vadovaudamiesi tuo, kas jums gražu, o kas ne, kas patinka, o kas nepatinka, sukuriate elektroninę parduotuvę. Rezultatas – puikus! Deja, apsilankymų joje nedaug, o pirkimų – beveik nėra. Kodėl? Tiesiog klausėte savo vidinio balso ir pamiršote sužinoti, ko iš tiesų nori žmonės…

Raktiniai žodžiai atskleidžia, ko nori žmonės

Ar kurdami savo verslą internete įvertinote investavimo į tinklalapį riziką? Ar klausėte, ką žmonės norėtų matyti jūsų puslapyje? Kas juos domintų? Ar susimąstėte, kas bus, jei jūsų svetainėje nebus informacijos ir atsakymų, kurių žmonės ieško „Google“?

Ko gero, jau supratote, kaip svarbu ne tik klausyti savo širdies balso, bet ir sužinoti, ko nori ir kokių raktažodžių ieško žmonės. Raktinių žodžių tyrimas yra SEO projekto ir jūsų tinklalapio pagrindas. Argi nebūtų verta tiksliai sužinoti, ko žmonės ieško, kokie populiarūs raktiniai žodžiai Google ir pagal tai paruošti tinklalapio struktūrą bei turinį, kuris pritrauktų didelį ir nenutrūkstamą potencialių klientų srautą?

Kokia raktinių žodžių tyrimo nauda?

Tai lyg rinkos tyrimas, pradedant verslą: surinkti informaciją, sužinoti pirkėjų norus ir pasiūlyti produktus bei paslaugas, kurie patenkintų jų poreikius. Tai – gero ir ilgalaikio verslo pamatas. Lygiai tokią pat naudą turi ir raktažodžių tyrimas:


Būtent raktiniai žodžiai yra pats SEO paslaugų pamatas, kuris tarnaus metų metus, atves tinkamą lankytojų srautą į tinklalapį bei generuos pardavimus.

Kaip jis padės pritraukti daugiau potencialių klientų?

Atlikus raktinių žodžių tyrimą, sužinosite, kaip internete jūsų paslaugų ieško potencialūs klientai: išsiaiškinsite, kokie žodžiai ir frazės yra populiariausi ir tinkamiausi jūsų verslui, taip pat kokius raktažodžius naudoja konkurentai. Tuomet reikės panaudoti atsirinktus raktinius žodžius savo tinklalapyje, jo turinyje, tektuose ir nuotraukose.

Būtent tai ir atves klientų srautą į jūsų internetinę svetainę ar elektroninę parduotuvę bei sugeneruos didžiausias pajamas. Kitaip tariant, šis tyrimas padės jums parengti aiškią strategija, kaip konkuruoti su kitų įmonių tinklalapiais, kaip pakilti į pačias aukščiausias „Google“ organinės paieškos pozicijas.

Kaip galėtumėte tuo įsitikinti?

Prisiminkite teksto pradžioje aprašytą vyriškų drabužių elektroninę parduotuvę. Įsivaizduokite, kad būtent jai dabar atliekame tyrimą. Pastebite, kad frazė „vyriški drabužiai“ „Google“ paieškos laukelyje įvedama apie 80 kartų per mėnesį, „vyriski rubai“ – apie 300 kartų, „stilinga apranga vyrams“ – apie 10 kartų. Aptinkate, kad tokių raktinių frazių ir žodžių yra ne vienas ar penki, bet labai daug, po keletą puslapių.

Tuomet išsiaiškinate, kokius iš jų naudoja konkurentai, o kokie geriausiai atitiktų jūsų elektroninės parduotuvės turinį. Su pasirinktais raktažodžiais toliau dirbate svetainės viduje, vėliau visame internete. Kol vieną dieną, vedant populiarią frazę, pavyzdžiui, „vyriski rubai“, pastebite, kad jūsų vyriškų drabužių elektroninė parduotuvė atsiduria paieškos sistemos pirmame puslapyje! Neįtikėtina? Bet tai visiškai realu!

Kaip atlikti raktažodžių tyrimą?

Pirmiausia, svarbu žinoti, kokiu tikslu norite jį atlikti. Tyrimas gali būti atliekamas naudojantis įvairiais įrankiais, kuriuos pasitelkus ieškoma žodžių, jų kombinacijų, frazių pagal atitinkamą veiklą, prekę, paslaugą ar temą. Sudaromas tinkamų žodžių sąrašas, fiksuojamas jų paieškų skaičius per mėnesį, konkurencingumas ir pan.

Galiausiai, visa tai sugrupuojama pagal tai, kaip planuojama naudoti. Tai labai imlus, daug laiko, kartais net keleto darbo dienų, reikalaujantis analitinis darbas. Tačiau jau įsitikinote neabejotina šio proceso ir darbo nauda.

Kada verta užsisakyti tyrimą?


Tad ar norėtumėte pritrauktų didelį ir nenutrūkstamą potencialių klientų srautą į savo tinklalapį? Galime jums padėti! Susisiekite su mumis jau dabar!

Susisiekite