Išorinis SEO​

„Prastas karys, jei jis nenori tapti generolu.“ Esate girdėję tokį posakį? Ko gero, panašiai ir versle: kiekvienas norėtų tapti rinkos lyderiu ar bent vienu iš jų. Tačiau vertindami savo konkurentus pastebite, kad jie yra geriau žinomi rinkoje, nors jūsų paslaugos ar prekės niekuo jiems nenusileidžia…

Ką daro jūsų konkurentai ir ko nedarote jūs? Kokiu būdu prastesnės kokybės prekės ar paslaugos gali būti geriau žinomos rinkoje? Atsakymas paprastas: jūsų konkurentai puikiai atliko namų darbus – pasirūpino savo svetainės vidiniu ir išoriniu SEO!  Būtent todėl, naršydami internete ir „Google“ paieškos sistemoje, juos greičiau suranda potencialūs klientai. Ar susimąstėte, kokius finansinius nuostolius tai atneša jums? Ką prarandate jūs?

Žmonės apie jus – jūsų prekes ar paslaugas – tiesiog per mažai žino! Kokius veiksmus esate atlikę, viešindami savo kokybiškas prekes ar paslaugas? Ar skyrėte tam dėmesio ir lėšų? Pamąstykite, gal būtų verta investuoti į žinomumą ir daugiau nebeturėti nuostolių dėl konkurentų prastesnės kokybės prekių/paslaugų geresnio žinomumo? Visa tai jūs galite pasiekti puikiai atlikę išorinį svetainės SEO!

Kas yra išorinis SEO?

Tai jūsų internetinio tinklalapio ar elektroninės parduotuvės žinomumas. Kitaip tariant, tai yra kokybiškų atgalinių nuorodų tinklas internete. Šios nuorodos – tarsi autoritetu ir pasitikėjimu grįstos rekomendacijos, kurios pritraukia vis daugiau potencialių klientų ir skatina pirkti būtent iš jūsų.

Tik pagalvokite, kokius žmones, specialistus, paslaugas ar prekes jūs dažniau rekomenduojate kitiems? Žinoma, tuos, kuriais patys tikite ir pasitikite. Panašiai veikia ir „Google“: ši sistema savo paieškoje aukščiau kelia tuos tinklalapius, kurie turi daugiau kokybiškų atgalinių nuorodų. Ir čia būtinai turime pabrėžti, kad svarbu ne tiek nuorodų kiekybė, kiek kokybė. Todėl reikia sukurti ne kuo didesnį nuorodų tinklą, o paskleisti kuo daugiau gero turinio, vertingos informacijos savo verslo tema autoritetą turinčiuose tinklalapiuose ir portaluose.

Kaip veikia išorinis SEO ir kokia jo nauda?

Išorinį SEO galima palyginti su verslo ir draugystės ryšių užmezgimu. Gyvenime ir versle siekiant sėkmės, naudinga turėti ryšių, draugų ir bičiulių, kurie gali prisidėti ar bendradarbiauti, įgyvendinant jūsų idėją. Ir tokių naudingų ryšių verta turėti kuo daugiau. Tuomet greičiau plečiasi ratas žmonių, kurie sužino apie jūsų idėją.

Internetiniam verslui taip pat reikia tokių naudingų ryšių, tik šią paskirtį atlieka ne žmonės, o kokybiškos nuorodos, vedančios į jūsų svetainę, t. y. atgalinės nuorodos. Tokios nuorodos paskleidžiamos aukštą reitingą turinčiuose portaluose. „Google“ visus portalus reitinguoja, tikrindama jų kokybę. Nuorodų platinimas žemo reitingo portaluose gali atnešti daugiau žalos, negu naudos. Jeigu turite daug kokybiškų atgalinių nuorodų, vaizdžiai tariant, tinkamų ryšių savo internetinei svetainei, „Google“ nusprendžia, kad jūsų tinklalapis yra svarbus ir paieškoje jį pozicionuoja aukščiau. Tokiu būdu potencialūs klientai, įvedę į paieškos laukelį raktinius žodžius, jus suranda greičiau, o svarbiausia, jūsų verslo ar prekės ženklo žinomumas ima augti sparčiau.

Kokius veiksmus būtina atlikti?

Pirmiausia, turime pasakyti, kad išorinis SEO atliekamas tik tada, kai svetainėje jau padarytas vidinis SEO. Tuomet ištyrinėjami jūsų konkurentai – atliekama konkurentų analizė, kuri padeda nuspręsti, kokį turinį verta kurti, kokius raktažodžius ir kokias atgalines nuorodas naudoti.

Kitas etapas – turinio rengimas: ruošiamas reikalingas vaizdinis turinys, rengiami ir rašomi straipsniai ir tekstai. SEO straipsniai turi būti originalūs, atitikti optimizavimo taisykles, turėti raktažodžių ir reikiamų nuorodų. Atkreipkite dėmesį, jog SEO straipsnių rašymas ir platinimas įeina į išorinio SEO darbus.

Tuomet ieškomos tinkamos vietos internete, kur būtų galima įdėti paruoštą turinį su atgalinėmis nuorodomis į jūsų tinklalapį. Reikia paminėti, kad tokias nuorodas geriausia dėti tinklalapiuose, kurie turi aukštą domeno (angl. Domain Rate) ir puslapio (angl. Page Rate) reitingą. Tai ypač patinka „Google“. 

Kodėl jums, kaip tinklalapio savininkui, verta investuoti į išorinį SEO?

Šį klausimą verslininkai mums užduoda nuolat. Ir mes turime trumpą ir aiškų atsakymą. Todėl, kad kokybiškas tekstas su atgaline nuoroda ne tik kels jūsų tinklalapį į aukštesnę poziciją „Google“ paieškoje, bet ir didins jūsų prekių ar paslaugų žinomumą. Ir tai viena geriausių strategijų, kurią galite taikyti, jei siekiate auginti savo verslą ir didinti pardavimus.

Ką turėtumėte padaryti pirmiausia?

Susisiekite su mumis! Esame pasiruošę padėti jums visais SEO klausimais ir atlikti jūsų tinklalapio išorinį SEO. Kelios dešimtys mūsų verslo klientų jau mėgaujasi savo sėkme. O jūs pasiruošę didesniam žinomumui ir augimui? Auginkime jūsų verslą kartu!

Susisiekite